Wędkarstwo to sport, który cieszy się w Polsce sporą popularnością. Trudno więc się dziwić, że na rynku znaleźć można wiele wędek i innych akcesoriów dla wędkarzy. Warto zapoznać się z poniższym rankingiem, aby dowiedzieć się, które wędziska są najlepsze.

  1. Jaxon XT – PRO – ten model wędki dostępny jest w trzech wariantach, a mianowicie New Generation, Uni Cast oraz Limited Edition. Bez względu na wybór modelu, decydując się na tą wędkę otrzymuje się produkt wysokiej jakości. Wędzisko wykonane zostało z różnych rodzajów włókien węglowych, dzięki czemu jest dynamiczne, wytrzymałe i lekkie. Na uwagę zasługuje również precyzyjne wykończenie i dobry serwis.
  2. Wędki Shimano Tribal Velocity – to wysokiej jakości karpiówki dostępne w dwóch długościach tj. 3.05 m i 3,35 m. Charakteryzują się niewielką wagą pomiędzy 270 g, a 440 g. Dzięki specjalnemu wzmacniającemu oplotowi wędziska jest ono solidne i trwałe. Może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno do połowów z łódki, jak i do wędkowania na niewielkich dystansach.
  3. Cormoran Pro Carp Carpforce – ten model wędki dostępny jest w czterech długościach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, wędzisko jest jednocześnie sztywne i elastyczne, dlatego nadaje się do holowania złowionego okazu i jego kontrolowania nawet z dużej odległości. Wybierając ten model otrzymuje się wysokiej jakości produkt za rozsądne pieniądze, na który producent udziela 24 miesięcznej gwarancji.

  4. Prologic`a Pure Stalker – wędka ta może być wykorzystywana przede wszystkim do łowienia na niewielkich akwenach, głównie metodą Stalkingu. Dzięki specjalnej konstrukcji możliwe jest zwiększenie długości wędziska z 2,70m do 3,30m, bez utraty akcji parabolicznej. Aby to zrobić wystarczy zamontować dołączoną do zestawu trzecią sekcję. Wykonane z wysokiej jakości modułowego węgla wędzisko posiada dobrą wytrzymałość.

  5. Free Spirit Carp Tamer – karpiówka ta wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Wędka posiada długość 3,6m. Dostępne są modele o czterech krzywych ugięcia. Dzięki swym właściwościom, wędka charakteryzuje się dużą celnością i dobrze sprawdza się podczas holowania karpia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 15 =