Wbrew pozorom, oświetlenie mieszkania jest bardzo istotną kwestią, która może nadać odpowiedniego charakteru i klimatu w domowym zaciszu. Szczególnie istotne jest to w takich pokojach jak salon, gdzie spędza się dużo czasu czy przyjmuje zaproszonych gości. Jak więc wybrać lampę do salonu?

Salon jest niewątpliwie pomieszczeniem reprezentacyjnym. O ile do sypialni, nasi goście, nie będą raczej zaglądać, tak w salonie odbywają się niejedne spotkania towarzyskie. Pierwszym wyborem wśród oświetlenia jest oczywiście lampa wisząca. To ona stanowić będzie główne światło i zwykle znajduje się w centralnej części pomieszczenia. Przy wyborze lampy wiszącej warto jednak zastanowić się nad ogólnym rozkładem pomieszczenia. Niekiedy może mieć ono nieregularny kształt bądź też niestandardowy układ mebli. Miejsce lampy wiszącej powinno być wybrane po wzięciu pod uwagę, gdzie znajduje się stolik, kanapa czy miejsce wypoczynkowe.

Ponadto przy dużej przestrzeni można pomyśleć o kinkietach, które dają ciekawy efekt i dyskretne źródło światła. Przytulny klimat stworzą również lampy stojące czy te niewielkie, stawiane na stolikach i meblach. Są one dodatkowym źródłem światła, które mogą wieczorami zastąpić główną lampę wiszącą, dzięki czemu można stworzyć w pomieszczeniu niezwykle intymną atmosferę.

Przy wyborze lampy warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania produktu, kolor, kształty czy rodzaj materiału. W ten sposób można sprawdzić jak intensywne światło można uzyskać dzięki konkretnej lampie.

Bogaty wybór lamp znajdziesz na przykład na stronie: https://lampy.it/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + dziewiętnaście =