W sieci można napotkać naprawdę wiele przeróżnych programów, narzędzi online do obsługi plików PDF, które są udostępniane użytkownikom w zupełności za darmo lub za niewielką opłatą. Większość z nich jednak przewiduje określone limity lub wprowadza dość istotne ograniczanie, umożliwiające korzystanie z programu bez ograniczeń. Osoba, która korzysta z udogodnień programu raz na jakiś czas, gdyż interesuje ją np. konwersja pliku na inny format, może jak najbardziej korzystać z darmowego narzędzia. Problem zaczyna się w momencie, gdy praca odbywa się na takich plikach hurtowo, czyli najczęściej, gdy jest z nimi styczność na co dzień w pracy.

Jakie programy do obsługi plików PDF dla firm?

Jednym z najbardziej skutecznych narzędzi dla plików PDF, skierowanych stricte do firm jest program firmy Adobe, który można znaleźć w ofercie na https://itmedia.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/producent-aplikacji/adobe/adobe-acrobat/acrobat-pro-dc/. Oferowane oprogramowanie posiada licencję Pro z różnymi wersjami dla zastosowania komercyjnego, dla placówek edukacyjnych, a nawet administracji rządowej.

Jego opcje są o wiele bardziej rozbudowane niż w przypadku wersji niekomercyjnej, a co za tym idzie, umożliwia m.in. tworzenie formularzy od podstaw, sprawną ochronę plików PDF, kompresję plików, dostęp do dokumentów z różnych urządzeń dzięki usłudze chmury, prostą funkcję recenzji dokumentów, bezproblemową edycję plików i wiele innych. Program działa zarówno na systemie Windows, jak i MacOS. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =