SUVy to aktualnie jedne z najchętniej wybieranych modeli samochodów w Polsce. Jednak bardzo często nasi rodzimi kierowcy decydują się na ich tańsze wersje, ze słabszymi silnikami i napędem na jedną oś, a nie na obydwie, czyli na cztery koła. Pytanie brzmi, czy do SUVa, który jest autem bez porównania cięższym i często o większej mocy, niż tradycyjne osobówki, trzeba wybierać specjalne, drogie opony? Odpowiedź mogłaby brzmieć tak: nie jest to konieczne, ale bez wątpienia jest zalecane przez ekspertów.

Jednakowe opony to podstawa

Przede wszystkim warto wiedzieć, że opony o różnym stopniu zużycia zamontowane w jednym pojeździe negatywnie wpływają na komfort jazdy. Dlatego powinniśmy zawsze dobierać opony o tym samym stopniu zużycia, co jest szczególnie ważne w przypadku napędu na cztery koła. Mając koła w różnym wieku i stanie, możemy doświadczać nieprzyjemności związanych ze słabym trzymaniem się podłoża lub odczuwać, że samochód znosi podczas jazdy na którąś ze stron. Aby tego uniknąć, warto postawić nowe opony Kormoran, które świetnie sprawdzą się w SUVie.

Innym, ale nie mniej ważnym aspektem dobierania opon do auta jest zapoznanie się z tym, co zaleca producent. Indeksy, dotyczące idealnych opon do danego modelu pojazdu możemy znaleźć w jego homologacji lub w instrukcji obsługi. SUV zazwyczaj potrzebuje kół wytrzymałych, o dobrej nośności oraz prędkości. Takie opony można nabyć u kilku renomowanych producentów, a jednego z nich znajdziemy na stronie https://plusgum.pl/producenci-opon/bfgoodrich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − jeden =