Współcześnie niemal każdy z nas korzysta z różnych urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety czy laptopy. Są to nierzadko sprzęty bardzo drogie (np. dobrej klasy telefon czy komputer przenośny może kosztować nawet kilka tysięcy złotych), więc wymagają specjalnego traktowania i stosowania różnego rodzaju zabezpieczeń. Jednym z podstawowych jest etui, zwane także potocznie pokrowcem.

Nie tylko na smartfon

Etui to zamykany pokrowiec (może być w postaci futerału) lub prosta pochewka (otwarta albo zamknięta) zrobiona z różnych materiałów, m.in. skóry, tworzyw sztucznych czy tkanin. Warto podkreślić, że powinien to być materiał sztywny lub posiadający specjalnie wypełnienie usztywniające. Bardzo często ma też różne przegródki i jest wyściełane miękką wykładziną – w tej postaci służy do przechowywania przedmiotów posiadających dużą wartość (np. laptopów i ipadów). Do najbardziej rozpowszechnionych należą etui:

– na smartfony – występują w różnych kolorach i kształtach, mogą być zrobione 04z plastiku, silikonu, tworzyw sztucznych, skóry, gumy, metalu, a nawet włókna węglowego; doskonale chronią telefon np. w momencie upadku na ziemię

– na tablety – to zazwyczaj eleganckie i funkcjonalne produkty, wykonane z wysokiej jakości materiałów (np. skóry, pluszu czy silikonu); chronią urządzenie przed kurzem i wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi; w ostatnich latach szczególnie popularne wśród młodzieży i nie tylko są etui ipad mini 4

– na laptopy – swoim wyglądem przypominają organizery lub torby, są najczęściej zrobione z tkanin, skóry lub tworzyw sztucznych; dużym powodzeniem cieszą się obecnie etui na macbooka takie jak te https://www.mobilemania.pl/etui-macbook-12-c-95_145_28.html.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =