Osoby wykonujące swoje obowiązki zawodowe przez wiele godzin w pozycji siedzącej powinny koniecznie zaopatrzyć się w specjalne biurko ergonomiczne. Jest to bowiem mebel, który znakomicie dba o kręgosłup oraz w znacznym stopniu podwyższa ogólny komfort pracy. Świetnie sprawdza się przy tym zarówno w warunkach domowych (np. w prywatnym gabinecie), jak i w przestrzeni biurowej. Mnóstwo atrakcyjnych wizualnie i wytrzymałych modeli bez problemu znajdziemy w sklepach internetowych.

Odpowiednia wysokość to priorytet

Biurka ergonomiczne charakteryzują się przede wszystkim tym, że posiadają funkcję precyzyjnej regulacji wysokości. Dzięki temu użytkownik może swobodnie ustawić ten parametr z uwzględnieniem swoich indywidualnych potrzeb fizycznych. Przyjmuje się, że dla osoby o wzroście 170 centymetrów optymalna jest wysokość konstrukcji wynosząca od 72 do maksymalnie 75 cm.

Kolejna niezwykle istotna cecha to blat o dużej powierzchni roboczej (najlepiej 120×80 cm), na którym mieści się nie tylko komputer, ale też wszelkie niezbędne akcesoria i urządzenia peryferyjne. Pamiętajmy, że im większy blat, tym bardziej komfortowo jest przy nim pracować czy grać w gry. Przyda się ponadto regulacja kąta nachylenia omawianego elementu, bo stanowi to gwarancję braku nieprzyjemnego bólu w przedramionach. Trzeci kluczowy wyróżnik ergonomicznego biurka to rozległa przestrzeń na nogi, pozwalająca je wygodnie wsuwać pod mebel. To udogodnienie daje również możliwość postawienia podnóżka ograniczającego obciążenie kolan. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o otworach technicznych i przepustach ułatwiających utrzymanie porządku wśród okablowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 19 =