Joga to praktyka wywodząca się z Indii. Jest to system ćwiczeń i medytacji, który został opracowany, aby pomóc ludziom w osiągnięciu równowagi fizycznej i psychicznej. Joga jest uważana za starożytną naukę i jest praktykowana od tysięcy lat.

Istnieje wiele form jogi, a każda z nich ma swoje własne korzyści. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej popularnym rodzajom jogi:

Aerial Joga

Aerial joga to forma ćwiczeń, w których wykorzystuje się hamaki lub inny sprzęt podwieszony pod sufitem, aby pomóc w wykonywaniu pozycji. Główną rolę jednak odgrywa wykorzystywany w czasie ćwiczeń ciężar ciała. Ten rodzaj jogi może być zarówno bardzo uspokajający, jak i wymagający, w zależności od tego, jaki styl wybierzesz. Jeśli byś się zdecydował na taką formę aktywności, to można skorzystać z następującej, fachowej pomocy na stronie https://taniecwpowietrzu.pl/.

Joga trakcyjna

Joga trakcyjna znana jest również jako „joga na linach” lub „trening trakcyjny” i polega na używaniu lin, które pomagają w pozach, gdy zwisasz z nich za ręce lub stopy. Ten rodzaj jogi pomaga wzmocnić ramiona, barki, plecy, nogi, rdzeń i pośladki.

Vinyasa Flow 

Ten rodzaj jogi polega na przechodzeniu z jednej pozycji do drugiej przy jednoczesnej synchronizacji oddechu z ruchem. Może być wykonywany szybko lub wolno, w zależności od preferencji praktykującego.

Iyengar 

Jest to styl jogi, który bardziej niż inne style skupia się na ułożeniu. Do podtrzymywania pozycji podczas ćwiczeń używa się rekwizytów, takich jak klocki, paski, krzesła itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 17 =