Bieganie to sport wymagający przede wszystkim wygody – i to bez względu na warunki terenowe czy pogodowe. Jednym z kluczowych elementów stroju są w tym przypadku spodnie, które muszą być lekkie, znakomicie dopasowane oraz wystarczająco przewiewne, tak aby skóra nie pociła się ani nie ulegała podrażnieniom. Duże znaczenie ma dobór długości omawianego elementu garderoby, ponieważ parametr ten ma zasadniczy wpływ na komfort poruszania się. W celu zakupu odpowiednich spodni warto odwiedzić profesjonalny sklep dla biegaczy.

Długość dopasowana do pogody i pory roku

Długie spodnie do biegania zakłada się głównie w te dni, gdy temperatura jest niska lub występują opady deszczu, ewentualnie wiele silny i chłodny wiatr. Pamiętajmy bowiem o tym, że mimo iż w trakcie biegu nasze ciało rozgrzewa się i często wydaje nam się, że ogólnie jest ciepło, to w istocie tak nie jest. W związku z tym jogging w krótkich spodenkach mógłby się skończyć przeziębieniem oraz nieprzyjemnym bólem kolan czy kostek.

W zimowych miesiącach, kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza, warto wybrać termoaktywne spodnie ze ściągaczami wokół kostek, bo mamy wówczas gwarancję doskonałej ochrony przed mrozem. Tego typu produkt jest wykonany z materiału charakteryzującego się doskonałymi właściwościami termicznymi, co oznacza, że świetnie zatrzymuje ciepło.

Latem natomiast w trakcie złej pogody lepiej jest zdecydować się na długie getry do biegania z poliestru z dodatkowymi otworami wentylacyjnymi, gdyż zapewniają one odpowiednią przewiewność, a jednocześnie nie wchłaniają wody i potu. Taką odzież można nabyć na https://www.runshop.pl/getry-dlugie-do-biegania,c4.html. Z kolei krótkie spodenki są dobrym rozwiązaniem w ciepłe oraz bezwietrzne dni, a także wtedy, gdy naszym celem jest opalenie nóg. Cyrkulacja powietrza jest w nich dosyć ograniczona, ale mimo to wiele modeli jest wyjątkowo ciepłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 2 =