Żadna stylizacja nie może się obejść bez dodatków, które nadają całej kompozycji charakteru. By tak było trzeba jednak dokonywać wyborów w przemyślany sposób. Mniejsze elementy muszą się dobrze komponować z głównymi częściami stroju i same w sobie wyglądać efektownie. Czy lepsze będą zatem dodatki w jednym kolorze, a może wielobarwne? 

Dlaczego uzupełnienia stroju są tak istotne?

Choć największą uwagę przykłada się zwykle do większych ubrań, to właśnie ich uzupełnienia nadają całej stylizacji dodatkowego wymiaru. Odpowiednio dobrane podkreślą ubiór i dodadzą mu jeszcze uroku. Jeżeli będą wybrane w nieodpowiedni sposób to mogą popsuć cały efekt, nawet jeżeli baza będzie bardzo ładna. Z tego względu muszą być dobrze przemyślane, także pod kątem kolorystycznym.

Buty i skarpetki

Kompletowanie dodatków zwykle rozpoczyna się od butów. W tej kwestii wiele zależy od tego jaki charakter ma dane obuwie – większość eleganckich wariantów jest raczej jednobarwna. Nieco inaczej wygląda to już natomiast w kontekście butów sportowych, które są mniej oficjalne i tam często można już spotkać modele w których poszczególne elementy są w różnych kolorach. Ciekawym wyróżnikiem do codziennych stylizacji mogą być również skarpetki, o których często nie myślimy w ten sposób. W tym przypadku zdecydowanie można postawić na nietypowe połączenia i odcienie, które w ciekawy sposób wyróżnią się na tle wygodnego, aczkolwiek mało efektownego stroju, jaki zwykle nosimy w wolnych chwilach. Na tym elemencie ubrań mile widziane są nawet dodatkowe motywy, gdyż dużą popularnością cieszą się choćby śmieszne skarpetki męskie

Torebki

Niemal każda kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez torebki, natomiast często ważne jest również to by pasowała ona do założonego stroju. Z tego względu z reguły w tej kategorii nie stosuje się specjalnych eksperymentów i lepiej sprawdzają się wersje jednolite. Będzie to szczególnie ważne w kontekście oficjalnych czy eleganckich stylizacji. W modzie miejskiej można czasem natrafić na wielokolorowe torebki w stylu boho, lecz są one raczej rzadko spotykane. Przy efektownych kreacjach częstą praktyką jest wybieranie toreb w tym samym kolorze co buty. 

Nakrycia głowy

Kolejnym istotnym elementem dopełniającym strój może być nakrycie głowy. Istnieją różne wersje, zależne od pory roku – jedne mają chronić nas przed mrozem, inne z kolei pomagają w osłonięciu głowy przed nadmiarem słońca. W kontekście tych rzeczy zasady dotyczące kolorów są raczej umowne, szczególnie, gdy mówimy o czapkach z daszkiem czy klasycznych czapkach zimowych. Te z pewnością mogą się składać z wielu odcieni, a często jest to nawet pożądane, gdyż dodaje stylizacji blasku oraz ją ożywia. Na https://kabak.com.pl/kategoria/czapka-z-daszkiem można znaleźć czapki w najmodniejszych w tym sezonie kolorach. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kapeluszy, które zwykle przeznaczone są na wyjątkowe okazje i występują w bardziej stonowanych wersjach. 

Paski

Obecnie paski do spodni są już nie tylko domeną mężczyzn, ale bardzo często ubierają je także kobiety. Ten dodatek rzadko kiedy wybija się jednak ponad pozostałe i z tego względu nie warto wybierać wersji wielokolorowych, gdyż mogą one zepsuć efekt jaki dają główne części stroju. Bardziej wyrafinowane modele pasków słyną raczej z tego, że dodawane są do nich świecące ozdoby, lecz sama podstawa tego przedmiotu jest w większości przypadków jednolita i wtedy prezentuje się najlepiej. Należy też umiejętnie dobierać ich kolor pod kątem spodni czy górnej części danego kompletu. 

Szaliki i chusty

Niezwykle szeroka kategoria zarówno w modzie męskiej, jak i damskiej. Jest to bardzo stylowy dodatek bez którego nie można sobie wyobrazić zarówno jesiennych, jak i zimowych czy wiosennych stylizacji. W chłodne dni są to grube szale, natomiast, gdy robi się cieplej to sięgamy po cienkie i zwiewne wersje, które osłonią szyję przed wiatrem, a jednocześnie świetnie się prezentują. Pod tym względem panuje już absolutnie pełna dowolność i większość szalików oraz chust występuje w wielobarwnych wariantach. Są one bardzo dobrym uzupełnieniem nie tylko do kurtek, ale również płaszczy, żakietów czy marynarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + trzynaście =