Life & Style

Kolorowe czy jednobarwne – na jakie modowe dodatki się zdecydować?

Kolorowe czy jednobarwne – na jakie modowe dodatki się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Żadna stylizacja nie może się obejść bez dodatków, które nadają całej kompozycji charakteru. By tak było trzeba jednak dokonywać wyborów w przemyślany sposób. Mniejsze elementy muszą się dobrze komponować z głównymi częściami stroju i same w sobie wyglądać efektownie. Czy lepsze będą zatem dodatki w jednym kolorze, a może wielobarwne? 

Dlaczego uzupełnienia stroju są tak istotne?

Choć największą uwagę przykłada się zwykle do większych ubrań, to właśnie ich uzupełnienia nadają całej stylizacji dodatkowego wymiaru. Odpowiednio dobrane podkreślą ubiór i dodadzą mu jeszcze uroku. Jeżeli będą wybrane w nieodpowiedni sposób to mogą popsuć cały efekt, nawet jeżeli baza będzie bardzo ładna. Z tego względu muszą być dobrze przemyślane, także pod kątem kolorystycznym.

Buty i skarpetki

Kompletowanie dodatków zwykle rozpoczyna się od butów. W tej kwestii wiele zależy od tego jaki charakter ma dane obuwie – większość eleganckich wariantów jest raczej jednobarwna. Nieco inaczej wygląda to już natomiast w kontekście butów sportowych, które są mniej oficjalne i tam często można już spotkać modele w których poszczególne elementy są w różnych kolorach. Ciekawym wyróżnikiem do codziennych stylizacji mogą być również skarpetki, o których często nie myślimy w ten sposób. W tym przypadku zdecydowanie można postawić na nietypowe połączenia i odcienie, które w ciekawy sposób wyróżnią się na tle wygodnego, aczkolwiek mało efektownego stroju, jaki zwykle nosimy w wolnych chwilach. Na tym elemencie ubrań mile widziane są nawet dodatkowe motywy, gdyż dużą popularnością cieszą się choćby śmieszne skarpetki męskie

Torebki

Niemal każda kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez torebki, natomiast często ważne jest również to by pasowała ona do założonego stroju. Z tego względu z reguły w tej kategorii nie stosuje się specjalnych eksperymentów i lepiej sprawdzają się wersje jednolite. Będzie to szczególnie ważne w kontekście oficjalnych czy eleganckich stylizacji. W modzie miejskiej można czasem natrafić na wielokolorowe torebki w stylu boho, lecz są one raczej rzadko spotykane. Przy efektownych kreacjach częstą praktyką jest wybieranie toreb w tym samym kolorze co buty. 

Nakrycia głowy

Kolejnym istotnym elementem dopełniającym strój może być nakrycie głowy. Istnieją różne wersje, zależne od pory roku – jedne mają chronić nas przed mrozem, inne z kolei pomagają w osłonięciu głowy przed nadmiarem słońca. W kontekście tych rzeczy zasady dotyczące kolorów są raczej umowne, szczególnie, gdy mówimy o czapkach z daszkiem czy klasycznych czapkach zimowych. Te z pewnością mogą się składać z wielu odcieni, a często jest to nawet pożądane, gdyż dodaje stylizacji blasku oraz ją ożywia. Na https://kabak.com.pl/kategoria/czapka-z-daszkiem można znaleźć czapki w najmodniejszych w tym sezonie kolorach. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kapeluszy, które zwykle przeznaczone są na wyjątkowe okazje i występują w bardziej stonowanych wersjach. 

Paski

Obecnie paski do spodni są już nie tylko domeną mężczyzn, ale bardzo często ubierają je także kobiety. Ten dodatek rzadko kiedy wybija się jednak ponad pozostałe i z tego względu nie warto wybierać wersji wielokolorowych, gdyż mogą one zepsuć efekt jaki dają główne części stroju. Bardziej wyrafinowane modele pasków słyną raczej z tego, że dodawane są do nich świecące ozdoby, lecz sama podstawa tego przedmiotu jest w większości przypadków jednolita i wtedy prezentuje się najlepiej. Należy też umiejętnie dobierać ich kolor pod kątem spodni czy górnej części danego kompletu. 

Szaliki i chusty

Niezwykle szeroka kategoria zarówno w modzie męskiej, jak i damskiej. Jest to bardzo stylowy dodatek bez którego nie można sobie wyobrazić zarówno jesiennych, jak i zimowych czy wiosennych stylizacji. W chłodne dni są to grube szale, natomiast, gdy robi się cieplej to sięgamy po cienkie i zwiewne wersje, które osłonią szyję przed wiatrem, a jednocześnie świetnie się prezentują. Pod tym względem panuje już absolutnie pełna dowolność i większość szalików oraz chust występuje w wielobarwnych wariantach. Są one bardzo dobrym uzupełnieniem nie tylko do kurtek, ale również płaszczy, żakietów czy marynarek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*