Nigdy nie wiadomo, co może się stać. Większość ludzi jest optymistami. I jak pokazuje życie, rzadko zdarzają się sytuacje, gdy jest się świadkiem wypadku, czy innego zdarzenia, podczas którego należy szybko udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Jednak prawdopodobnie przynajmniej raz na jakiś czas coś takiego przydarzy się każdemu. Warto być wówczas przygotowanym. W takim wypadku sprawdzi się mini apteczka. Co powinna zawierać i dlaczego lepiej ją ze sobą mieć?

Podstawowy zestaw pierwszej pomocy

Taki mini set powinien być wyposażony przede wszystkim w rękawiczki ochronne, które zabezpieczą przed kontaktem z krwią i innymi wydzielinami poszkodowanego. Dodatkowo w zestawie przyda się sterylny gazik i maseczka do udzielenia pierwszej pomocy. Ciekawym rozwiązaniem są apteczki w breloczku, na przykład takie jak te: https://medluk.pl/breloczki/, które zajmują mało miejsca, więc można je schować nawet do niewielkiej torebki lub plecaka.

Czy jest niezbędna?

Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej może uratować jej życie. Nie warto się zatem zastanawiać czy takiej pomocy udzielić, czy nie. Pierwszym odruchem jest jednak strach przed kontaktem z nieznajomą osobą. Nigdy bowiem nie wiadomo na jakie choroby cierpi i czy któreś z nich są przenoszone przez krew lub ślinę. Mając przy sobie taki podstawowy zestaw ochronny można się skupić na tym co najważniejsze, czyli ratowaniu drugiego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 17 =