Life & Style

Na czym polega manicure hybrydowy?

Na czym polega manicure hybrydowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure hybrydowy to bardzo popularna i trwała metoda stylizacji paznokci. Warto się na nią zdecydować ze względu na długo utrzymujący się efekt (od 2 do 3 tygodni). Jak samodzielnie wykonać go w domu?

Przygotowanie paznokci

Przed rozpoczęciem należy zaopatrzyć się w tzw. zestaw hybrydowy. Należą do niego: pilniki, obcinacz do skórek, waciki bezpyłowe. Nieodzowna będzie lampa do hybryd, baza, top, lakiery hybrydowe, cleaner i olejek do nawilżenia skórek. Przed rozpoczęciem nakładania lakieru należy wyrównać powierzchnię paznokcia, obciąć skórki oraz nadać mu odpowiedni kształt. W celu uzyskania lepszego efektu płytkę paznokcia spiłowuje się delikatnie, nie uszkadzając jej.

Wykonanie manicure

Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu paznokcia należy odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą cleanera. Następnie nakładana jest baza, którą utwardza się w lampie UV lub UV LED. W zależności od rodzaju lampy utwardzanie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Następnie nakładamy warstwę lakieru w odpowiadającym nam kolorze i ponownie utwardzamy w lampie. Stosowane być mogą lakiery hybrydowe Silcare.

W zależności od koloru i intensywności lakieru nakładamy jedną lub dwie warstwy i po każdym nałożeniu utrwalamy pod lampą. Kolejnym krokiem będzie nałożenie matowego lub nabłyszczającego topu, który utrwali lakier. Po jego nałożeniu również używamy lampy, tak jak w poprzednich etapach. Następnie wacikiem z cleanerem przemywamy każdy paznokieć. Na koniec stosujemy olejek nawilżający do skórek paznokci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*