W naszym kraju nie brakuje osób, które uwielbiają spędzać wolny czas przy ognisku w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku zorganizowanie w przydomowym ogrodzie specjalnego paleniska. Pozwoli ono na bezproblemowe rozpalenie ognia i przyrządzenie smacznych, aromatycznych potraw – zarówno mięsnych, jak i warzywnych. Głównym elementem takiego stanowiska jest solidna misa na nóżkach, wykonana z wytrzymałej stali. Można ją zamówić np. na https://www.es-er.pl/paleniska_ogrodowe_kute,356764,2,1.html.

Nie zapomnijmy o użytecznych akcesoriach

Jak już zostało wspomniane we wstępie, kluczowy składnik każdego paleniska ogrodowego to okrągła misa, która powinna posiadać wklęsły kształt i średnicę co najmniej 60 cm, a najlepiej 100 cm (z myślą o imprezach w dużym gronie). Ogromne znaczenie ma materiał jej wykonania. Polecane są w szczególności konstrukcje kute z blachy stalowej o grubości minimum 4 mm, gdyż zapewniają one optymalne utrzymywanie kształtu i z pewnością będą nam służyły przez długie lata.

Palenisko warto wzbogacić o węgierski kociołek żeliwny z uchwytem, czyli naczynie znakomicie nadające się do przygotowywania gulaszy, zup, różnego rodzaju pieczonek i innych dań jednogarnkowych. Postawmy koniecznie na model z efektownymi zdobieniami, który prezentuje się niezwykle stylowo i stanowi świetne uzupełnienie całej aranżacji ogrodowej. Znajdziemy go na https://www.es-er.pl/kociolki_wegierskie_zeliwne,204756,2,1.html. Dodatkowo zadbajmy o wyposażenie paleniska w praktyczne dodatki. Zaliczamy do nich przede wszystkim ruszt żeliwny (idealny do przyrządzania szaszłyków i kiełbasek), pojemnik na drewno oraz solidną pokrywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =