Pięknie umeblowany i udekorowany pokój dziecięcy to marzenie wielu rodziców. Osiągnięcie efektu niczym z katalogu magazynu wnętrzarskiego może wydawać się bardzo skomplikowane. Tak naprawdę wystarczy jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie niezwykłego efektu. A w takim pokoju, maluch z pewnością będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Kolorystyka – biel, pastele, a może złoty?

Pierwszą sprawą, o której należy pomyśleć jest oczywiście kolorystyka, w jakiej ma być utrzymany pokoik. Już dawno odeszło się od klasycznego różu i błękitu, a także dobierania barw do płci dziecka. Kolory, które są obecnie na topie to czysta biel, pastele, beże oraz złoty. Dobrym pomysłem może być połączenie np. białych ścian z mebelkami z jasnego drewna oraz złoto-beżowymi dekoracjami. W przypadku mebli, warto też zamiast klasycznego łóżeczka, zastanowić się nad kołyską, która obecnie wróciła do łask. Inne meble, które się tutaj sprawdzą to m.in. bujany fotel, siedziska i miękkie pufy. Całości powinny dopełniać subtelne dekoracje, jak choćby lampka nocna czy cotton balls, czyli świecące kule.

Akcesoria, które stworzą odpowiednią atmosferę

Wygląd pokoju w dużej mierze zależy od drobnych detali i dodatków, takich jak np. firanki i zasłonki. Najlepiej, żeby pod względem kolorystycznym współgrały z pozostałymi elementami wyposażenia. Uroczo prezentuje się też baldachim do łóżka dla dzieci, który przywodzi na myśl skojarzenia z bajkami. Co ważne, taki baldachim można umieścić nie tylko nad łóżkiem, ale w dowolnym miejscu – np. nad bujanym krzesłem. A kiedy dziecko podrośnie, można go zmienić w mini namiot do zabawy. A przede wszystkim – wygląda po prostu bajkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + trzy =