Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem rozmaitych wad zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Najczęściej wizyta w gabinecie osoby specjalizującej się w tym zakresie jest wskazana w sytuacji, gdy zachodzi ryzyko przedwczesnej utraty uzębienia lub wada jest tak duża, że odbiera pewność siebie i utrudnia codzienne życie. Oczywiście powodów może być znacznie więcej. Jeśli interesuje nas doświadczony ortodonta Wrocław to miasto, gdzie takich fachowców nie brakuje.

Nieprawidłowe ukształtowanie zębów to główny problem

W przypadku małych dzieci pomoc ortodonty jest niezbędna przede wszystkim wtedy, gdy borykają się z nadmiernym stłoczeniem lub niewłaściwym uszeregowaniem zębów, a także zbyt dużymi przerwami między nimi. Inne niezwykle istotne powody do noszenia aparatu to znaczna asymetria twarzy oraz wyraźnie wysunięta bądź cofnięta broda. Mankamenty te wpływają bowiem na obniżenie poczucia własnej wartości, co z kolei przekłada się na niedostateczną jakość życia. Niekiedy wizyta u specjalisty jest pożądana również w przypadku nieustannego oddychania ustami, poważnej wady wymowy oraz przedwczesnego wypadnięcia zębów mlecznych. Jeśli zaś chodzi o osoby dorosłe, to kluczowymi wskazaniami do leczenia o charakterze ortodontycznym są:

– nadmierne ścieranie się lub zgrzytanie zębów,

– wyraźnie odsłonięte szyjki,

– stłoczenie albo obrócenie zębów,

– zbyt szybkie odkładanie się kamienia na szkliwie,

– wszelkie zaawansowane wady zgryzu,

– asymetryczny uśmiech.

W każdej z wymienionych sytuacji noszenie odpowiednio dobranego aparatu (stałego lub zdejmowanego) przynosi zazwyczaj w pełni satysfakcjonujące rezultaty, dlatego warto się zdecydować na wizytę w gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − dwa =