Spędzając kilka, bądź kilkanaście godzin tygodniowo przy komputerze, warto jest zainwestować w odpowiedni fotel, który uchroni nas przed szeregiem dolegliwości jakich możemy się nabawić podczas spędzania czasu na nieodpowiednim krześle. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu fotela do komputera.

Jak wybrać odpowiedni fotel?

Najważniejszą rzeczą w wyborze odpowiedniego fotela jest wygoda. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wysokość i szerokość – Najważniejszym aspektem jest możliwość regulowania wysokości fotela. Dzięki temu można swobodnie dostosować wysokość do naszego biurka czy stołu. Fotel powinien być dobrany pod użytkownika tak, aby nie był za szeroki lub za wąski.

Oparcie – Warto zainwestować w fotel, którego oparcie ma kształt kręgosłupa. Dodatkowo powinno być ono regulowane, abyśmy mogli odpowiednio dostosować kąt wychylenia.

Siedzisko – Odpowiedni fotel nie powinien być za głęboki, przyjęło się, że powinien on wspomagać minimum 2/3 długości ud. Siedzisko powinno być miękkie, a do tego być zrobione z oddychającego materiału, aby zapewnić odpowiednią wentylację podczas gorących dni.

Ile kosztuje fotel do komputera?

Ceny są różne, możemy znaleźć fotel za 100zł, są również takie za które będzie trzeba zapłacić minimum 500zł. Oto przykładowa oferta foteli do komputera – https://www.wmrowisku.pl/Fotele-i-Krzesla-c51. Oprócz ceny, fotele różnią się także funkcjami. Niektóre z nich wyposażone są w podłokietniki, inne nie posiadają regulowanego oparcia. Warto porównać je ze sobą i wybrać odpowiednią dla siebie opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =