Wypadnięcie dysku i rwa kulszowa to dwa schorzenia, które zwykle atakują znienacka, powodując ogromny ból. Najczęstsze ich przyczyny to dźwiganie ciężkich przedmiotów, siedzący tryb życia i przyjmowanie złej postawy, brak ćwiczeń, zaniedbanie mięśni grzbietu, choroby zwyrodnieniowe i wrodzone wady kręgosłupa, a także otyłość i dieta uboga w witaminy i minerały. Największym problemem jest nagły atak bólu, który przykuwa do łóżka, powodując wykluczenie z codziennego życia. Tym, co może być szczególnie pomocne w leczeniu zarówno nagłych, jak i przewlekłych dolegliwości bólowych jest terapia przy użyciu magnesów, znanych i cenionych już w starożytności, czyli magnetoterapia Sprzęt, jaki jest do tego wykorzystywany, sprowadza się do wygodnych opasek i usztywniaczy. Jednym ze skuteczniejszych są magnetyczne pasy na kręgosłup.

Stabilizatory magnetyczne – remedium na wypadnięcie dysku i rwę kulszową

Ich stosowanie pomaga złagodzić i zredukować ból oraz wzmocnić i zregenerować organizm. Działanie stabilizatorów opiera się na czerpaniu energii pochodzącej z leczniczych magnesów. To świetne uzupełnienie, a nawet alternatywa dla leczenia farmakologicznego, które przecież nigdy nie jest pozbawione skutków ubocznych.

Pasy magnetyczne dostępne są na stronie https://butterfly-mag.com/pl/c/Magnetyczne-pasy-na-kregoslup/19, a ich niewątpliwą zaletą jest to, że są niemal niewidoczne dla otoczenia, zaś korzystanie z nich jest wygodne. W leczeniu wypadającego dysku i rwy kulszowej może także pomóc terapia manualna, fizjoterapia i masaże. Doraźnym działaniem w przypadku nagłego, ostrego bólu są środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, jednak na dłuższą metę warto postawić na leczenie niefarmakologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =