Wiele kobiet z różnych powodów rezygnuje z zabiegu manicure w salonie kosmetycznym i decyduje się na jego wykonanie w zaciszu domowym, wykorzystując w tym celu stosowne akcesoria. W sklepach znajdziemy szereg tego rodzaju produktów, które w znacznym stopniu ułatwią nam dbanie o paznokcie i utrzymanie ich w dobrej kondycji. Warto je wszystkie wymienić i pokrótce omówić.

Użyteczne przybory dla miłośniczek pięknych i zadbanych paznokci

W pierwszej kolejności należy zainwestować w profesjonalny obcinacz do paznokci, dzięki któremu skrócimy je z długości, a także cążki, służące do pozbywania się nieestetycznych skórek zgromadzonych przy paznokciu. Ponadto, w naszym kosmetycznym kuferku przyda się specjalna szczoteczka do manicure, pozwalająca dokładnie wyczyścić paznokcie przed zabiegiem.

Nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem jest frezarka, wykorzystywana do robienia paznokci żelowych i akrylowych. Jej użycie pozwoli nadać im właściwy kształt, a ponadto okaże się przydatna do usuwania zrogowaciałego naskórka. Dużą rolę odgrywają także pilniczki, służące do nadania paznokciom wybranego kształtu – np. szpicy lub kwadratu.

Akcesoriami kosmetycznymi do manicure są też polerki stosowane bezpośrednio na płytkę paznokcia (nadają połysk i gwarantują gładką powierzchnię), waciki bezpyłowe (do pozbywania się resztek lakieru) oraz pędzelki (pozwalające na wykonanie różnorodnych zdobień).

W ekwipunku miłośniczki manicure nie powinno też zabraknąć:

– lakierów – w różnych kolorach i odmianach (hybrydowy, do zdobień, pigmentowy)

– gąbek do makijażu – służą do wykonywania gradientu, czyli efektu gładkiego przejścia między poszczególnymi kolorami

– stempli – do odbijania wzorów, które następnie pojawią się na paznokciach

– tasiemek szablonów oraz folii transferowe – do wykonywania różnorodnych zdobień

Tekst przygotowany we współpracy z Bluesky.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 3 =