Dobierając meble do mieszkania, musimy zwracać uwagę na bardzo wiele różnych aspektów. Jednym z nich jest kształt, który nie tylko służy podkreśleniu stylu, ale może także znacznie pomóc nam w tym, by nawet całkiem duże meble zmieścić w niewielkich pomieszczeniach. Sprawdzamy, jak dobrać go do konkretnych zastosowań.

Problem małego mieszkania

Zdarza się, że w lokalach o powierzchni 30 metrów kwadratowych mieszkają kilkuosobowe rodziny. Wtedy każdy skrawek podłogi jest na wagę złota. Do tego potrzebne jest wiele dużych szaf, w których będzie można zmieścić ubrania i rzeczy osobiste każdego z domowników. Jeśli pomieszczenia są małe, będzie z tym problem.

Na szczęście można zamówić na wymiar meble o takich kształtach, że zmieszczą się one bez problemu nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach i będą zapewniać wystarczająco dużo miejsca w środku. To samo tyczy się chociażby garderób ściennych, które mogą być zintegrowane z półką lub niewielką szafką, dzięki czemu zyskamy na funkcjonalności.

Szukamy unikalnego stylu

Kształty mebli mają znaczenie jednak przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na konkretnym stylu i wystroju w mieszkaniu. Dlatego też dobrym pomysłem jest dobierać wszystko tak, by do siebie nawzajem pasowało. Nie zapanuje wtedy chaos dekoracyjny, tego na pewno byśmy nie chcieli. Weźmy na przykład kuchnię. Tutaj zarówno stoły jak i krzesła, szafki stojące, wiszące, blaty, muszą mieć jakiś wspólny punkt odniesienia. Mogą to być na przykład bardzo łagodne przejścia, brak kantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzy =