Na wyposażeniu każdego samochodu oprócz podstawowych elementów, takich jak apteczka czy zapasowe żarówki powinien znaleźć się także lewarek. Jest to narzędzie, które przyda się do wymiany koła. Podczas jazdy może bowiem zdarzyć się, że opona zostanie przebita co uniemożliwi dalszą jazdę. Posiadanie w bagażniku lewarka oraz zapasowego koła sprawi, że uda się dokonać jego wymiany samodzielnie.

Dlaczego warto posiadać lewarek?

Lewarek jest swego rodzaju dźwignią o niewielkich rozmiarach, za pomocą której można w łatwy sposób podnieść samochód. Konstrukcja łap oraz nośność lewarka jest dopasowana do konkretnego modelu pojazdu. Trzeba dobrać go w odpowiedni sposób, ponieważ jeśli będzie on używany do samochodu o większej wadze niż zalecana może to nie tylko uszkodzić podwozie, ale również stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Chcąc podnieść samochód trzeba go wcześniej ustawić n

a płaskiej powierzchni oraz zaciągnąć hamulec ręczny. Koła powinny zostać także zablokowane klinami. Jeśli chcemy zakupić taką dźwignię do swojego samochodu powinniśmy pomyśleć o lewarku trapezowym. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami oraz wagą, dzięki czemu bez problemu można zmieścić go w bagażniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 4 =