Technologie

Do czego i jak można podłączyć projektor?

Do czego i jak można podłączyć projektor?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektory są urządzeniami, które wykorzystuje się dziś bardzo powszechnie. Znajdziemy je przede wszystkim w szkołach, gdzie ułatwiają nauczycielowi bądź wykładowcy prowadzenie zajęć z wykorzystaniem interaktywnych materiałów. Podobnie dzieje się w zakładach pracy, gdzie na spotkaniu służbowym kierownik może łatwiej zreferować pracownikom różne kwestie, wyświetlając im prezentację multimedialną. Projektor można używać także w domu, by wyświetlać na nim na przykład filmy.

Uruchomienie projektora

By urządzenie mogło działać, trzeba podłączyć do niego kilka przewodów. W pierwszej kolejności podajemy zasilanie elektryczne i sprawdzamy, czy sprzęt w ogóle działa. Bez podłączenia do źródła obrazu powinien on wyświetlić po prostu formułkę w stylu „brak sygnału”. By móc wygenerować jakiś obraz, musimy podać go na wejście urządzenia.

W tym celu wykorzystuje się kable do projektorów typu VGA, które możemy podłączyć do starszych komputerów; HDMI – jeśli mamy nowszy komputer lub laptop, albo chcemy odtworzyć obraz bezpośrednio z kamery wideo czy aparatu cyfrowego.

Czasami istnieje nawet możliwość połączenia USB, dzięki czemu można przesłać obraz bezpośrednio ze smartfona czy tabletu (jeśli nie mają dedykowanego wyjścia HDMI). Specjalne okablowanie do tego sprzętu jest dostępne na https://avpoint.pl/akcesoria-projekcyjne-okablowanie.

Połączenie bezprzewodowe

W dzisiejszych czasach odchodzi się coraz częściej od wykorzystania kabli. Również branża projektorów podchwyciła ten trend. Zostało zaprojektowane tak zwane bezprzewodowe HDMI, które pozwala na przesyłanie obrazu z praktycznie dowolnego źródła, które też ten standard obsługuje.

Może to być dekoder cyfrowy od TV kablowej, tuner telewizji naziemnej, kamera, aparat, smartfon, tablet, laptop czy komputer stacjonarny. Możliwości dzięki temu standardowi mamy naprawdę ogromne, a jednocześnie korzystamy z wielkiej wygody, polegającej na braku plątających się przewodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*