Lato to czas wielu aktywności fizycznych, do których należą także wyprawy rowerowe. Po wyjęciu sprzętu z otchłani piwnicy czy garażu należy wdrożyć kolejne ważne kroki, by dobrze rozpocząć sezon kolarski. Jak przygotować się do takiej wycieczki, aby nie napotkać na nieprzyjemne niespodzianki i nie nabawić się kontuzji?

Szyk(ujcie) ciała

Gdy w naszej naturze nie leży regularne uprawianie sportu, niezbędną czynnością jest zaadaptowanie organizmu do nadchodzącej podróży. Bez względu na to, czy mamy do pokonania krótszą, czy bardziej odległą trasę, należy przystosować się do tego rodzaju wysiłku. Konieczne jest rozruszanie swojego ciała i poprawienie kondycji, aby dokonać realizacji założonego planu. Najlepszym rozwiązaniem będą w tym wypadku treningi na rowerach eliptycznych.

Sprzęt ten dzięki swojej wszechstronności angażuje każdą partię mięśni, nie obciążając stawów.Ćwicząc na tego typu urządzeniu poprawiamy swoją wydolność, spalając jednocześnie zbędne kalorie. Dodatkowo jego cena nie jest wygórowana, w związku z tym nie narażamy się na pokaźne uszczuplenie budżetu i możemy korzystać z niego przez cały rok, nie tracąc formy wraz z nadejściem jesieni i zimy.

Niezbędnik rowerzysty

Warunki fizyczne, choć niezwykle ważne nie są wystarczające i wymagają odpowiedniej oprawy. Za komfort na szlaku odpowiadają również akcesoria outdorowe i elementy garderoby wykonane ze specjalnych materiałów. Kolarstwo wymaga pracy całego ciała, dlatego warto zaopatrzyć się w przewiewną odzież, jednak szczególnie istotne są dobrze dobrane i wygodne buty. Nogi są bowiem odpowiedzialne za ciągłość ruchu, a w przypadku dokuczliwie uwierającego obuwia tracimy radość z jazdy.

Wycieczki na dwóch kółkach wiążą się ze sporą utratą zasobów energetycznych, które należy uzupełniać. Plecak jest nieodłączną częścią każdej wyprawy i nie może zabraknąć w nim wody, prowiantu oraz kurtki przeciwdeszczowej. Warto pamiętać również o małej apteczce w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + trzynaście =