Dziecięcy pokój powinien być dla naszej pociechy bajkową krainą pełną kolorów, w której będzie mogła swobodnie bawić się i uczyć nowych rzeczy. Jako rodzic łatwo przesadzić z funkcjonalnością i zapomnieć o estetycznym wykończeniu pokoju. Jakie dekoracje warto zastosować w ozdabianiu dziecięcego pokoju?

Dekoracje naścienne

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w kwestii dekoracji ścian są naklejki z bajkowymi postaciami i motywami. To bardzo przyjemne i cieszące oko rozwiązanie, które nieco ożywi nudną jednokolorową powierzchnie. Dla dziewczynek świetnie sprawdzą się motyle na ścianę, z kolei chłopcom polecane są samochody. Nie musimy jednak kierować się takimi prostymi skojarzeniami. Możesz wybrać kilka różnych zestawów naklejek i zrobić z nich wyjątkowy kolaż na ścianie wraz z pomocą naszego dziecka. Z pewnością będzie to wspaniała zabawa, która nieco Was do siebie zbliży.

Dekoracje do postawienia

Stojące dekoracje również mają swój urok. Do tego mogą mieć dodatkową funkcję, np. jednocześnie stanowić zabawkę czy fantazyjne pudełko na klocki. Duże pluszaki albo ozdobne skrzyneczki na zabawki, to świetny pomysł dla każdego malucha. Jeśli w pokoju naszego dziecka znajduje się duża komoda, możecie wspólnie wykorzystać jej powierzchnię, aby ustawić tam niesamowity tor pociągowy czy imponujące budowle z klocków. Z kolei na dodatkowym taborecie można ułożyć piękną kompozycję ulubionych lalek Twojej córki. Innym równie ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie dziecięcych rysunków, z których możecie razem wykonać kolaż, który można później włożyć do ramki i postawić na dziecięcym stoliczku nocnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =