Większość awarii bram przemysłowych jest spowodowana zużyciem. Skalisty teren, słaba konserwacja i zaniedbanie mogą przyczynić się do ostatecznej awarii bramy. Brama jest istotnym elementem wyposażenia i jej awaria może mieć poważne konsekwencje. Ważne jest, aby upewnić się, że bramy są regularnie kontrolowane pod kątem zużycia, aby wszelkie problemy mogły być zidentyfikowane, zanim staną się poważniejsze.

Brama może zawieść z jednego z tych powodów:

Zawiasy nie są już w stanie utrzymać ciężaru bramy

Sworznie zawiasów mogą być zużyte lub złamane, co spowoduje, że zawiasy zwisają i pozwalają bramie przewrócić się. Zestaw do wymiany sworzni zawiasów rozwiąże ten problem.

Rozciągnięte sprężyny

Sprężyny w systemie sprężyn skrętnych zostały zbytnio rozciągnięte i nie zapewniają już odpowiedniego napięcia podczas otwierania lub zamykania bramy. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu nadmiernego dokręcenia lub niewłaściwego użytkowania systemu sprężyn skrętnych przez zastosowanie zbyt dużej siły podczas otwierania lub zamykania bramy. Jeśli tak się stanie, może to spowodować uszkodzenie zarówno sprężyn skrętnych, jak i przekładni silnika operatora bramy w czasie. Jeśli posiadasz starszy napęd, który Twoim zdaniem mógł być w ten sposób niewłaściwie użytkowany, oddaj go jak najszybciej do profesjonalnego warsztatu, którego znajdziesz m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://przemyslowebramy.pl/serwis-konserwacja/naprawa-bram-przemyslowych/.

Szyna

Szyna, po której porusza się operator, uległa uszkodzeniu w wyniku wieloletniego użytkowania, co spowodowało, że koła operatora straciły przyczepność i zsunęły się z szyn podczas otwierania lub zamykania (lub obu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 2 =