Zdrowie i dieta

Najlepsza odzież sportowa do uprawiania crossfitu

Najlepsza odzież sportowa do uprawiania crossfitu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie niezwykle popularną formą aktywności fizycznej stał się crossfit, czyli specjalny program obejmujący zestaw wymagających ćwiczeń charakterystycznych zarówno dla treningu siłowego, jak i kondycyjnego. Sport ten jest przeznaczony przede wszystkim dla ludzi wytrwałych i niezmiernie zdeterminowanych. Istotną rolę odgrywa tutaj odpowiedni strój sportowy, który powinien zapewniać zawodnikowi maksymalną swobodę ruchów. Wszystkie niezbędne jego elementy znajdziemy w tym sklepie internetowym: http://shatoonsport.com/sklep/inne-marki/manto.html.

Maksymalna przewiewność to podstawowe kryterium 

Jednym z czynników wpływających na efektywne wykonywanie ćwiczeń w crossficie jest strój, który musi być przewiewny i zapewniać komfort na optymalnym poziomie. W przypadku mężczyzn ważnym jego elementem jest t-shirt wykonany z materiału syntetycznego, doskonale odprowadzającego wilgoć na zewnątrz. Może to być np. koszulka kompresyjna, odznaczająca się tym, że utrzymuje właściwą temperaturę ciała nawet w sytuacji, gdy intensywność treningu znacznie wzrośnie. Kobiety natomiast powinny ćwiczyć w sportowym staniku bezszwowym i topie na ramiączka. W chłodne dni dobrze sprawdzi się bluza.

Jeśli chodzi o dół, to panowie mogą z powodzeniem założyć luźne szorty, gwarantujące im pełen zakres ruchów (np. w trakcie martwego ciągu). Na uwagę zasługują też specjalne spodenki Muay Thai. Dla pań zaś są przeznaczone głównie legginsy wyposażone w technologię wspierającą mięśnie i wykonane z niezwykle elastycznej tkaniny antybakteryjnej. Na koniec pozostało jeszcze obuwie. Zaleca się wybieranie modeli butów ponadprzeciętnie wytrzymałych, znakomicie zamortyzowanych i z podeszwą antypoślizgową (gwarancja bezpieczeństwa).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*