Smartofny stały się częścią naszej codzienności i nie wyobrażamy sobie już bez nich życia. Mimo to rozmowy telefoniczne w aucie będą niebezpieczne, jeśli nie zaopatrzysz się w odpowiedni uchwyt. Warto też zastanowić się, w jakim miejscu go umieścić. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. 

Najlepsze miejsca

Kratka wentylacyjna – widok drogi nie będzie przysłonięty, jednak istnieje ryzyko, że utrudni to wentylację w kabinie. 

Szyba – to umiejscowienie pogarsza widoczność, do tego w upały smartfon może się nadmiernie nagrzewać, ale za to dzięki temu umiejscowieniu wyświetlacz jest dobrze widoczny dla kierowcy. 

Deska rozdzielcza – to wygodne rozwiązanie, jednak i w tym wypadku istnieje ryzyko przegrzania smartfona w upalne, letnie dni. 

Uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym – dzięki temu rozwiązaniu telefon będzie ładował się od razu po umocowaniu, jednakże w ramach bezpieczeństwa i wygody należy ukryć przewody instalacji elektrycznej auta podłączone do ładowarki, by o nie nie zahaczyć podczas podróży. 

Gdzie zakupić odpowiedni uchwyt? 

Wybór jest duży, możesz wybrać specjalistyczny salon stacjonarny lub dokonać zakupu online. Przykładowo sklep 4GSM ma w swojej ofercie uchwyty do kratki, na kokpit, szyby i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =