Uroczystości związane z weselem wymagają odpowiedniego stroju. Dopasowanie koszuli jest w tym przypadku dość trudne ze względu na ogromną ilość propozycji w sklepach. Wybierając najlepszą należy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar, ale również styl, materiał czy też sposób w jaki jest uszyta. Znajomość ścisłych zasad dress codu jest niezbędną umiejętnością, aby mężczyzna prezentował się elegancko i schludnie.

Po pierwsze odpowiedni rozmiar koszuli

Dwie wytyczne, które bierze się pod uwagę w wyborze koszuli to rozmiar jej samej oraz kołnierzyka, odpowiednio przylegającego do szyi, lecz nie uciskającego. Jego rozmiar to mierzony w centymetrach obwód szyi, powiększony o palec lub dwa. Wygląd dobiera się do długości szyi, stopnia formalności, kształtu twarzy oraz całej reszty stroju. Dodatkowo ubranie lepszej jakości od wewnętrznej strony kołnierza, posiada wstawione fiszbiny. Sprawia to, iż jest on usztywniony oraz gotowy na użytkowanie przez długi okres czasu. Koszule męskie eleganckie dzięki swojej odpowiedniej długości, określanej przez wzrost, pozwalają na  włożenie w spodnie oraz pozostawanie na miejscu w czasie ruchu, a także nie są zbyt ciasne i opinające, nie ograniczające swobody.

Dopasowane kroje

Najważniejsze 3 wyróżniające się kroje koszul to custom fit, czyli klasyka, teoretycznie pasująca na każdego mężczyznę, regular fit, czyli bez wcięcia w talii, dla osób o regularnej budowie oraz dla tych z brzuchem. Ostatnim krojem jest slim fit, czyli opcja wyszczuplona, dla chudych i atletycznych osób. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na koszulę z mankietami, których to wyróżniamy dwa rodzaje. Jednym z nich jest mankiet na guziki, nadający się na mniej formalne wyjścia, a drugim na spinkę, która dodaje niezwykłej elegancji, pasująca na formalne wyjścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + sześć =