Dla domu i ogrodu

Krótka historia manufaktury Minky

Krótka historia manufaktury Minky

test

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało wszystko co najlepsze. Dbamy o nasze dzieci, wybierając dla nich zdrową żywność, najlepszej jakości kosmetyki, ubranka i zabawki.

Minky, czytaj jakość

Wielu rodziców sięga także po Minky. To materiał, który cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych matek. Minky to miękki polar lub plusz pokryty charakterystycznymi wypustkami, najczęściej w kształcie kropek czasem też serduszek lub gwiazdek. Produkowany jest przez amerykańską firmę Shannon Fabrics. Największymi zaletami tej sztucznej tkaniny jest miękkość, zbliżona do aksamitu. Niemowlak przykryty kocykiem Minky będzie otoczony delikatnym materiałem, który da wrażliwej skórze bezpieczeństwo przed otarciami czy podrażnieniami.

Oprócz miękkości istotne jest także, że materiał zapewnia wysoką termoizolację, dzięki czemu dziecko nie ulegnie wychłodzeniu pod stosunkowo cienkim kocykiem, nawet podczas spacerów w chłodne dni. Minky jest oddychającym tworzywem, które odprowadzi na zewnątrz zbyt dużą ilość ciepła i zabezpieczy noworodka przed przepoceniem. Jest to materiał bezpieczny dla alergików, a jego dodatkowym atutem jest to, że się nie gniecie. Nie trzeba więc go prasować. Jest bardzo trwały, a mimo wielu prań pozostaje taki sam. Nie rozciąga się, nie zmienia także koloru.

Z tego tworzywa produkowanych jest wiele rzeczy m.in. kocyki, poduszki i kołderki, a wszystkie obejrzysz choćby na https://www.moker.eu/. A także części garderoby maluszka, takie jak szlafroki, paputki czy maskotki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali z niego także dorośli. Specjalnie dla nich dedykowane są m.in. narzuty na łóżka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*